Ako sa môžeme zbaviť dotieravého vtáctva v okolí?
Plašenie holubov, lastovičiek, vrán je jednoducho problematické
.

Plašenie vtáctva všeobecné rýchle informácie:
Zbaviť sa vtáctva vo Vašom okolí nie je nijako jednoduché. Plašeniu nepomáha, iba ak výstrely z pušky ak priletia, no u nás je väčšina vtákov zákonom chránená, takže Vám hrozí hneď riziko obvinenia z trestného činu pytliactva. Plašiť účinne by ich určite mohla mačka, ale musela by mať prístup na balkón, alebo na Vašu strechu. Ďalším vynálezom sú povešané predmety, napr. stará CD ale na tie si vtáky rýchlo zvyknú. Iná možnosť je púšťať vtákom poplachový hlas vtáka, ktorý je práve chytený dravcom. Hlas je vhodné púšťať v nepravidelných intervaloch, aby si vtáky na zvuk nezvykli.
Vhodným spôsobom na plašenie sú aj natiahnuté siete, ale nie každý ich chce mať na balkóne, a nie všade ich môžete natiahnuť.
Existuje teda vôbec účinná metóda boja so znivočenými a degerovanými holubmi, niektoré sú hluché a niektoré aj slepé!?
Okrem dokonalého zamedzenie prístupu vtákov na strechy a povaly ich veľa nie je! "Proti vtákom by sa malo skúsiť na plašenie jednoducho všetko. Ideálne by bolo vypustiť sokola, ale kde ho vziať ?

Pre zahniezdené vtáky ako sú lastovičky, belorítky domové Vám už nasadenie plašiča v mesiaci máj - júl už nepomôže. Plašič sa musí aplikovať ešte pred zahniezdením, alebo po opustení hniezda. Dané vtačky hniezdo s mladymi už jednoducho neupustia !
Po opustení hniezda doporučujeme umyť omietku SAVOM - chlórom aby ste dezinfikovali pachy a následne nasadiť zvukový, alebo aj vizuálny plašič.

Originálny spôsob plašenie holubov je asi len plašiť ich hlukom a svetlom. Vtáky veľmi dobre ruší nahrávka zvukov exotického vtáctva, alebo blikajúce svetlo. Podľa niektorých ľudí je tento druh plašenia skutočne účinný, podstatnou nevýhodou je, že neruší len vtáky, ale aj ľudí v bezprostrednom okolí. V predaji na svetovom trhu sme našli prakticky naučenejšie tieto plašiče a posledný plašič je skôr vhodný na balkóny: BIRD Repel - elektronický odpudzovač vtáctva napr.

 

Multifunkčný plašič zvuk+ultrazvuk 794. Repeller vysiela v nepravidelných intervaloch rôzne prirodzené zaznamenané zvukové signály v počuteľnom pásme t.j. vtáčie tiesňové a útočné zvuky, vydesí, vtáky v efektívnom dosahu.
Plašič je plne programovateľný a vydáva Sonic & ultrazvukové vlny t.j. kombinácia zvukových zvukov a vysokofrekvenčné zvukové vlny, ktoré sú počuteľné pre vtáky, ale nevadia človeku.
ODPUDZUJE a PLAŠIA: vtáky, holuby, vrabce, škorce, čajky, kormorány, vrany a mnoho ďalších.
Zariadenie funguje na princípe vydávania hlasitého zvuku a ultrazvuku, takže zariadenie výrobca neodporúča umiestňovať do bytových komplexov, kde zvuky dravých vtákov môžu rušiť všeobecne ľudí, ak chcú mať doma ticho a pokoj. Aj keď nie je problém zvuk zoslabiť a prispôsobiť Vášmu okoliu.
Vtáky daný zvuk vychádzajúci z plašiča vnímajú ako nebezpečenstvo a odlietajú preč. Vtáky sú zvukom rozrušené a dezorientované.
Frekvencia: 3-5 kHz / 15 - 25 kHz (zvukové a ultrazvukové).
Pokrytie : 1000 m 2 (v závislosti na vlastnostiach terénu).

Vtákov BirdXPeller-PRO794 - Multifunkčný plašič zvuk+ultrazvuk
http://www.plasice.sk/vtakov/vtakov-birdxpellerpro794

 

A ako podporu určite aj
Vo veľkých priemyselných halách sa veľmi dobre osvedčil ako doplnkový plašič Vizuálne strašiaky t.j. Vizuálny plašič, odhánač vtáctva, dravec 795 Hawkeye.

Vizuálny plašič, odhánač vtáctva, dravec 795 Hawkeye sa neustále točí ako vizuálny odstrašujúci prostriedok. Je vhodný na strechy, veľké budovy. Ďalej je vhodný ako doplnok k elektrickým plašičom, alebo tam kde nie je možné použiť elektrický zvukový plašič.
Veľké multi-uhlové zrkadlá dávajú silný záblesk odrazeného svetla od slnka alebo dokonca od splnu mesiaca. Jedná sa o najučenejšie mechanické zariadenie na trhu od anglického výrobcu bird.

Zariadenie odplaší mnoho druhov vtáctva aj svojimi mihotajúcimi veľkými očami. Využíva sa závan vetra a pohyb je účinný aj sa slabého vetra. Zariadenie nemá žiadne prevádzkové náklady a je úplne nehlučné t.j. tiché. Hawkeye plašič pred vtáctvom je ideálny pre ochranu plodín na ornej pôde, záhradníctvo, ovocné sady, vinice a komunálnych skládkach, ale aj pre veľké plochy priemyselných alebo bytových striech. Jednoducho perfektný doplnok pre všetky zvukové a ultrazvukové plašiče a máme potvrdené, že ak si zakúpite elektronický plašič je možné získať aj zľavu na daný vizuálny plašič.
Jedná sa jednoducho o efektívnu alternatívu k blikajúcemu vizuálnemu plašiču Hawkeye. Rovnako ako u elektronických prístrojov, ktoré používajú neustále sa meniace zvuky pre odplašenie vtákov, môžu účinnosť týchto veterných vizuálnych plašičov zvýšená znovu oživenou zmenou sledovacej očnej dosky ( iná zobrazovacia jednotka) alebo použitie oboch typov v rovnakej oblasti.

s nasedením na vonkajšie prostredie
Vizuálny plašič, odhánač vtáctva, dravec 795 Hawkeye
https://plasice.sk/vtakov/vizualny-hawkeye

alebo lacnejšie riešenie - Imitácia dravca
http://www.plasice.sk/vtakov/scare-oci-terror-lopta

Dosť vtákov - holub je dnes hluchých, degenerované.
Takže to pekne funguje aj keď práve zvukový plašič je v čakacom režime, vtáky to dosť matie a časom si zvyknú sedieť mimo dosahu zvuku a svetla ...

 

Nasadenie laser svetla je taktiež vhodným tichým doplnkom , potrebujete len priamu viditeľnosť na dané vtáky z jedného miesta.
Buď čistý laser ( najlepšie spínať časovým relé)
https://plasice.sk/holubov/plasic-laser-800k

Ako pracuje účinné lasrové zariadenie si môžete prezrieť v kategórii laserové zbrane

Laserový prostriedok na odrádzanie od vtákov je jedným z najúčinnejších a dobre zdokumentovaných spôsobov, ako odpudzovať škodcov. Laserové lúče odpudzujúce vtáky Bird-X dokážu zabrániť škodcom (ako sú holuby, kosy, kačice, vrabce a ďalšie) bez toho, aby spôsobili škodu na vtákoch alebo životnom prostredí. Naše výrobky odpudzujúce vtáky laserom navyše nevydávajú žiadny zvuk, takže si môžete vychutnať priestor bez vtákov bez nežiaduceho hluku.
Bird-X ponúka dve verzie laserových odpudzovačov vtákov - vnútorný model a vonkajší model. Každý laserový systém na odrádzanie vtákov využíva náhodné intervaly zeleného lasera na vytvorenie prostredia, ktoré vtáky nenávidia, čo ich núti hľadať rôzne pristávacie plochy. Laserové odrušovacie systémy Bird-X môžu fungovať deň (v oblastiach so slabým osvetlením) alebo v noci s neustále sa meniacimi vzormi, čo bráni vtákom, aby sa aklimatizovali na repelenty.

Produkty odstraňujúce vtáky laserom eliminujú potrebu škodlivých jedov, pascí alebo pesticídov.
S dosahom až jednotiek kilometrov budú neúprosné zelené lasery laserových systémov na odrádzanie vtákov Bird-X dráždiť vtáky, netopiere a malé druhy cicavcov bez škodlivých pascí alebo chemikálií.
Výkonné laserové diódy triedy 3R s vytvárajú viac náhodných vzorov, ktoré zabraňujú aklimatizácii vtákov a neustále ich udržiavajú mimo dosahu.
Všetky lasery Bird-X sú vopred naprogramované a môžu sa používať v noci alebo vo dne v tmavších oblastiach. Vnútorný laser je pripravený na montáž pomocou priloženého držiaka a vonkajší laser obsahuje základňu pre ľahkú inštaláciu. Vďaka pohodlnému a flexibilnému pokrytiu je laserové vtáčie ovládanie perfektné pre široké spektrum miest.

 

 

Plne programovateľný plašič vtákov 2018 bird scaring kod zvukový + ultrazvuk + laser v jednom, new verzia 2019.
Možné pripojenie 3 až 5 reproduktorov. Laser modul je možné dokúpiť zvlášť.
Najnovší výrobok našej firmy v rámci sveta pre plašenie rôzneho druhu vtáctva žijúceho v rámci EU. Užívateľ si presne určuje akými zvukmi bude plašiť, ako často bude plašiť, akou intenzitou a pre podporu môže dokúpiť laserové svetlo spínané týmto programátorom.

Zariadenie sa dodáva naprogramované. Užívateľ v počiatočnej fáze nastavuje len základné druhy prevádzky – definuje vysielané zvuky a ich časový interval prehrávania, kompletné časové prevádzky a doplnkové funkcie ak sú pripojené, t.j. laser svetlo, prepínanie reproduktorov.

Účinnosť: holuby, vrany, škorce, drozdy, vrabce, lastovička, belorítka, čajky, kormorány ďateľ, dážďovníkov. Taktiež zariadenie je možné požiť aj na plašenie hlodavcov a mnoho ďalších škodcovu v priemysle.

Daný Repeller vysiela rôzne prirodzené zaznamenané zvukové signály v počuteľnom pásme (aj ultrazvukové) t.j. vtáčie tiesňové a útočné zvuky, vydesí, vtáky v efektívnom dosahu počuteľnosti 4 x 100W audio.

Vrátane programovateľného plašiča

https://plasice.sk/vtakov/plasic-vtakov-bird-scaring-570-l

Alebo len samotný programovateľný plašič s možnosťou dokúpenia laseru
https://plasice.sk/vtakov/bird-scaring-570

 

Na menšie plochy sa realizujú aj elektrické pásy
https://plasice.sk/vtakov/zdroj-proti-vtactvu-15m805
ktoré sú veľmi účinné, len je nutné ich rozmiestniť presne tam kde dosadajú holuby.
Elektrický inpulz si už pamätajú veľmi dobre.

Ak sa už holuby zahniezdili, nepomôže Vám žiadny zvukový plašič v danom roku !
Je nutné steny VAPkov opláchnuť a do vody pridať saponát, najlepšie SAVO, chlór alebo niečo podobné.
Potom až umiestniť plašič viď ponuka. Na trhu nič iné nie je, ak by to to bolo mali by sme to v ponuke.
Takže ak už ich tam asi máte, je nutné tie hniezda vyčistiť – čistenie dosť pomáha...
Účinnosť je u niektorých výrobkov aj deväťdesiat percent u niektorých len polovičná.


Sto percent nikto nezaručí, sú to živé tvory, no ak nenasadíte proti nim nič – nezbavíte sa ich.
Prvý rok nasadenia je stále problematický, no ak staršie vtáky už odumrú, aspoň tie nové si už nezvinú na Vaše územie a nasťahujú sa k susedom.

ELEKTRICKÁ STOP PÁSKA
Tento systém sa skladá z elektrickej pásky s dvoma vodičmi upevnenými na očistenú podložku. Účinkuje na všetky druhy vtákov. Páska sa ľahko a pevne prichytí na všetky možné povrchy. Je prispôsobivá a odolná proti UV žiarenia. Sieťový zdroj vytvára pulzy v úrovni, ktorá je bezpečná pre vtáky aj pre človeka.

Účinný, odolný, flexibilný a spoľahlivý spôsob, ako vycvičiť vtáky tak, aby nekládali takmer na žiadnom povrchu. Používajte na hrany, zábradlia, značky, odkvapy, krovy a ďalšie. Účinné na všetky vtáky.


Ďalšie plašiče sú skôr delené len na počuteľné zvuky a nepočuteľné – ultrazvukové.

Plašič vtákov BirdXPeller-PRO793 zvuky vtákov a iné NF zvuky pracuje len v počuteľnom pásme. Je to prakticky digitálny programovateľný magnetofón.
Zariadenie funguje na princípe vydávania hlasitého zvuku, takže zariadenie výrobca neodporúča do bytových komplexov, kde zvuky dravých vtákov môžu rušiť všeobecne ľudí. Vtáky daný zvuk vychádzajúci z plašiča vnímajú ako nebezpečenstvo a odlietajú preč.
Vtáky sú zvukom rozrušené a dezorientované.
Na plochu 1000m2 predajca odporúča určite zvukové plašice. Sú 10x účinnejšie ako ultrazvuk v otvorenom priestore. Bohužiaľ zvuky môžu prekážať aj niektorým ľudom. Predsa len plašič vydáva rôzne zvuky dravých vtákov a iné.
Dosah zvukového plašiča je cca 200-400m, výrobca udáva aj viac, závisí to od hluku okolia a dokonca aj od toho ako fúka vietor akým smerom a v akej frekvencii km/h.
Účinnosť plašiča dosahuje skoro 70-80percent a vtáky, ktoré sedávali na miestach kde bol plasic umiestnený – tie tam už veľmi chodiť, prilátať a hniezdiť nebudú a nové vtáky, ktoré zvuk ešte nevnímali si sadnú a zvuk ich až následne odplaší. Ale biologicky je dané, že stále sa vtáky v prvom polroku usídlia na vedľajšej streche kde zvuk už nie je počuť.
Účinnejšie zariadenie je už len potiahnutie elektrického vedenia, ktoré vtáky neusmrtí, ale zapamätajú si, že nemajú pristavať na plochy, ktoré sú označené vodiacimi káblami.

Širokopásmový ultrazvukový plašič vtákov ultrason37-Pro-X-801 už z názvu je zrejmé, že sa jedná o plašič, ktorý vydáva ultrazvukové vlny a tie človeka ani domáce zvieratá neovplyvňuje - neruší.
Plašič bráni v nalietavaniu vtáctva do Vášho okolia, jedná sa o jeden z najúčinnejších plašičov zo série ultrazvukov zo štyrmi samostatnými reproduktormi. Je vhodný do vnútorných a vonkajších priestorov. Zariadenie chráni trvalo Váš objekt.
Profesionálna ultrazvuková ochrana proti vtáctvu zaručuje vysokú účinnosť. Zabráni v nalietavaní vtáctva, nocovaniu, hniezdeniu a opakovanom návrate vtáctva. Širokopásmový plašič je komplexný systém plašenia vtákov v pásme ultrazvuku z prepínaním štyroch reproduktorov. Systém, ktorý Vás zbaví tvrdohlavého vtáctva vo Vašom okolí. Ultrazvukový systém je komplexný audio útok proti lietajúcemu vtáctvu. Na ultrazvuk síce reagujú psy aj mačky, no po strechách Vám zrejme domáci miláčikovia nechodia, takže ich to neovplyvní v kvalite života v okolí plašeného objektu.
Odpudzovač ochráni plochu 300 do 1000 m2 v uzavretom priestore a v otvorenom priestore – vonkajšie použitie je účinnosť omnoho menšia.

Na vonkajšie prostredie odporúčame zvukové plašiče v počuteľnom pásme.
Do priemyselných hál je vhodný skôr ultrazvuk, umiestnite reproduktory na vstupné brány vonku z kadiaľ prilietavajú vtáky, alebo do vnútra brán smerom vonku. Bohužiaľ ultrazvuk cez steny neprejde - odráža sa, takže pokryjete len jednu halu, či skôr časť vstupu. Ak je tam hlučná prevádzka, tak účinnosť ide rapídne dole, taktiež rozhoduje aj vzdialenosť od reproduktorov. Najvhodnejšie je umiestniť jeden hlasový plašič vonku na strechu a ultrazvuky do vnútra. Buď na vstupy, aby ich to odradilo už pri nalietavaní, alebo ďalší plašič do stredu haly či skôr na koniec haly – reproduktory umiestniť smerom k bránam, aby ich to tlačilo smerom k bránam, t.j. vedeli smer vylietavania ak už do haly vletia.
Najlepšie je najprv začať jedným plašičom z umiestnením do vstupných brán a jeden zvukový plašič umiestniť na strechu, kde sa zdržujú vtáky a sami uvidíte kam sa vtáctvo presťahuje. Väčšinou sa presťahujú na ďalšiu vyššiu budovu v okolí. Je taktiež vhodné ak vtáky neprilietavajú cez brány, ale cez diery v traverze a tak tie diery upchať.

Všetky vyššie spomenuté plašiče sú vodotesné: elegantný plášť je navrhnutý tak, aby vydržali roky vonkajšie použitie pred poveternostnými vplyvmi.Pre plašenie na balkón je vhodný typ plašiča - Pasívny infračervený Bird Repeller zvukový

alebo len ultrazvukový - Ultrazvukový Bird Repeller

Plašenie holubov: Žiadne špecifiká, postačuje zakúpenie zvukového plašiča, alebo ultrazvukovo – zvukového plašiča + vizuálny plašič, ak mate dostatok finančných prostriedkov na plašenie.

Plašenie lastovičiek: Pre plašenie lastovičiek odborníci radia výrobok t.j. plašič ultrazvukový inštalovať pred ich usídlením – postavením hniezda. V opačnom prípade budú lastovičky ignorovať predmetný ultrazvuk, aj keď im prekáža, uprednostnia výchovu svojich mláďat. Ich inštinkt pre výchovu je jednoducho silnejší ako nepohodlie spôsobené nepríjemným plašičom. Taktiež je vhodné opláchnuť steny saponátom od ich nánosov – prípravy na uchytenie hniezd pre umiestnením plašiča. Účinnosť plašičov pre lastovičky je najmenšia t.j. len 20-30 percent.
Predajca odporúča skúsiť zmenu ultrazvukovej frekvencie trojpolohovým prepínačom na plašiči – pod priesvitným krytom plašiča, t.j. presunúť ho do inej polohy, posunie sa tým šírka kmitania ultrazvuku, smerom hore, alebo dole.
Taktiež je vhodné skúsiť umiestniť reproduktory – smer vyžarovania priamo na hniezda, alebo aspoň jeden reproduktor smerovať na hniezda a ďalšie do priestoru nalietavania lastovičiek.
Lastovičky sú zákonom chránené, takže aj ich plašenie nie je úplne legálne. Očistenie steny klasickým saponátom taktiež do značnej miery pomáha a stojí to zato skúsiť aj tento spôsob ochrany ešte pred ich zahniezdením.
Samotné ultrazvukové plašiče nie je počuť a preto mnoho ľudí predpokladá, že nefungujú. No ak dáte ucho k reproduktoru, mali by ste počuť slabý piskot, alebo aspoň šum, alebo praskanie po niekoľkých sekundách. Človek ak je starší už z fyziologického vývinu kmitočty nad 18KHz nepočuje.
Bohužiaľ samotný ulzrazvuk sa v otvorenom priestore aj horšie šíri, takže účinný dosah v plašení je v rozmedzí 15-30 metrov. Stačí ak máte v blízkosti hlučnú cestu a ultrazvuk zanikne ešte skôr ako odplaší vtáctvo.
Výrobky sú hlavne určené na vtáky, ale niektoré majú väčšiu účinnosť a niektoré nie (asi najslabšiu účinnosť zaznamenávame na plašení lastovičiek).
Niektorí zákazníci sú radi aspoň nejakým výsledkom t.j. viditeľným odplašením, ale na sto percent to nikdy nebude, samozrejme účinnosť je viditeľná, ináč by sa dané výrobky nevyrábali a neponúkali na trh. Výrobky na vyššie uvedenej báze sú určené na ekologický prístup k ochrane obydlia tak, aby zákazník nemusel používať biologické a chemické jedy, ktorých účinnosť je často sto percentná, ale aj v prípade ak sa dostanú do nesprávnych ručičiek deťom či domácim miláčikom a môžu spôsobiť poškodenie zdravia s trvalými následkami alebo až usmrtenie. Ak máte ultrazvukový plašič v zimnom období nevyužitý, hodí sa dobre na plašenie myší a potkanov – stačí ho premiestniť a prípadne preladiť na výrobcom určenú polohu.

Na trhu môžete nájš ešte aj mechanickú ochranu

Mechanická ochrana okien, okenných rámov a fasád, pred výstavbou hniezd sťahovavým vtáctvom.

Tento produkt má v prvom rade ochrannú funkciu okna a fasády a to hlavne na hniezda lastovičierk.
V neposlednej rade produkt má ochrannú funkciu sťahovavého vtáctva.
Človek, ktorý si chce chrániť svoj majetok pred zahniezďovaním sťahovavého vtáctva, no zároveň chce chrániť vtáctvo samotné, nalepením produktu na okenný rám zabráni tvorbe vtáčích hniezd.
Týmto sa zákazník vyvaruje nielen škode na majetku, no aj tomu, aby už vybudované vtáčie hniezda (často už so znesenými vtáčími vajcami) zhadzoval.
Produkt má súčasne aj ochrannú funkciu sťahovavého vtáctva.
Lastovička je zákonom chránená a pri svojvoľnom odstránení hniezda, hrozí páchateľovi trestné stíhanie. Ak si chce chrániť svoj majetok pred zahniezďovaním sťahovavého vtáctva, no zároveň chcete chrániť vtáctvo samotné, nalepením produktu na okenný rám zabránite tvorbe vtáčích hniezd. Týmto sa vyvarujete nielen škode na majetku, no aj zhadzovaniu už vybudovaných vtáčích hniezd (často už so znesenými vtáčími vajcami), keďže v prípade, že hniezdo je už vybudované vo väčšine prípadov je už neskoro – okno alebo fasáda sú znehodnotené a jej uvedenie do pôvodného stavu je nákladnejšie, než produkt, ktorý je možné použiť ako prevenciu.

Mechanická ochrana okien, okenných rámov a fasád, pred výstavbou hniezd stahovavým vtáctvom.

 


Potrebujete odplašiť hlodavce, škodce, mačky, psy či hady na Vašej záhrade ? www.plasice.sk

Potrebujete odplašiť hlodavce, škodce, mačky, psy či hady na Vašej záhrade ? www.plasice.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


rodent repellent - plasice.sk

 

rodent scare

Zariadenia na plašenie

Ultrazvukovým signálom odpudia hlodavce z objektu a preventívne ho chránia.
Na premnožené potkany a myši už otrava nezaberá: Čo pomôže ?

Odpudzovače myší, kún, potkanov, mačiek, psov, vtákov, krtov, hrabošov
Zbavte sa moskytov, múch, ôs, sršňov a iného obtiažneho lietajúceho hmyzu pomocou našich vysoko kvalitných elektronických zariadení.
Tovar skladom. Vyrobené v EU.

A bird scarer is any of a number devices designed to scare birds, usually employed by farmers to dissuade birds from eating recently planted arable crops. They are also used on airfields to prevent birds accumulating near runways and causing a potential hazard to aircraft.


 víiac...

Odpudzovač hadov:

We are your protection against interception, watching or scaring animals:

www.market.sk - all that you can not buy elsewhere

www.sigint.sk - intelligence - capture signals PROFI
www.alibaba.sk - conspiracies, discovery, marketing material.

www.plasice.sk - Everything goes and flies - scare
www.projammer.eu - the field of RF jamming

www.rf-protection.com - EMC and RFI Shielding

www.jammeraudio.com - listening microphones and audio recorders

www.lasermicrophone.eu - laser audio surveillance

www.elidefire.info - automated fire extinguishing