DODÁVKY ZARIADENÍ

Aké sú spôsoby, ako vystrašiť migrujúce vtáky, ktoré narážajú na okná?
Pri výbere prostriedkov na boj proti okrídleným škodcom sa nedočkáme chytiť alebo zničiť vtáky.

Hlavným kritériom je znížiť počet vtákov a v ideálnom prípade sa ich úplne zbaviť
Ale je tu ďalší problém.

Priehľadné okná, leštené tak, že sklo je takmer neviditeľné - to sú ničitelia malých a stredných vtákov.
Ide predovšetkým o kancelárske budovy v mestách a menej často ide o súkromný sektor.

V závislosti na uhle pohľadu v jasných sklách sa môže odrážať obloha, čím sa dezorientuje, alebo sa môže zdať, že vôbec neexistujú žiadne prekážky a môžete lietať priamo a vtáky padajú pri vysokej rýchlosti, zrania sa a spadnú z výšky, s malými šancami na prežitie.

Takýto vzor je charakteristický najmä pre migračné potrubia, v množstve umierajúcich od úderov do sklenených pavilónov.

Ako vystrašiť vtáky a zachrániť ich životy?
To je trochu nezvyčajná úloha, ale je riešená rovnakými lacnými a účinnými metódami ako pri ochrane polí, záhrad a zeleninových záhrad.

vizuálne odpudzovanie mestských a voľne žijúcich vtákov
Dostatočne drahé a hlasné nie sú potrebné, čo je neprijateľné v podmienkach obývaných oblastí, bioakustických odpudzovačov a tým viac plynových hlasných tlmičov a stačí držať sa na siluete dravca na skle a prirodzený inštinkt sebazáchovy ich bude držať ďalej od nebezpečných objektov.

Aké ďalšie možnosti?
Viete, prečo sa zrkadlové sklo vkladá do mnohých kancelárskych budov? Webové stránky príslušných spoločností píšu o pohodlných pracovných podmienkach pre zamestnancov, čo nie je viditeľné z ulice, čo sa deje vo vnútri atď. Druhý je nepriamy pozitívny efekt - samozrejme minimalizuje pravdepodobnosť, že sa vtáky dostanú do oblasti okna.

zrkadlá ako faktor pri vystrašovaní vtákov mimo budov
Ale je tu skrytý cieľ.
Zvlášť premýšľať o týchto staviteľov, stavať objekty v Ázii.
Zrkadlá sú odrazom negatívnej energie.
Takže obchod bude úspešný.

Môžete dokonca urobiť bez nákupu mechanického zariadenia na boj proti vtákom a vyrezať sa z kartónu figúrky predátora - prirodzeného nepriateľa.

Výhodou tejto metódy je, že výber siluety na internete je obrovský.
Môžete tiež ukázať svoju vlastnú predstavivosť. No, ak existuje farebná tlačiareň.
A ak nie, budete musieť maľovať ručne alebo hľadať farebný papier. A potom vložte "dravec" na povrchu skla.

Predchádzajúca metóda je lacná a atraktívna. Na tento zaujímavý, ale dôležitý postup môžete dokonca prilákať aj deti. Užitočná lekcia v práci. Ale je tu vážna chyba. A dážď a slnko?

nie drahý pugach od vtákov
Domáce repeller rýchlo vybledne a stane sa k ničomu za pár dní, a je lepšie stráviť niekoľko desiatok hrivien na svetlé, farebné oko , viditeľné pre vtáky z diaľky, a "zabalené" v ochrannom obale, ktorý úspešne odoláva nepriaznivým poveternostným podmienkam.

To je veril, že vtáky sa bojí lietať medzi dvoma blízkymi prekážkami, ako sú tyče. A ako možnosť, môžete sa pokúsiť nakresliť rovnobežné čiary stavebnou ceruzkou.

Otázoky a odpovede na ultrazvukové hlodavcov repeller
Praktické použitie ultrazvukových odpudzovačov hlodavcov vyvoláva množstvo otázok, na ktoré sa nedá vždy nájsť návod na obsluhu, na mnohých internetových fórach a musíte stráviť drahocenný čas čítaním recenzií.
účinný repeller proti potkanom, myšiam, ultrazvukom

Okrem toho je žiaduce získať odpovede na otázky vo fáze výberu zariadenia od myší a potkanov, aby nedošlo k preplácaniu za nadbytočné funkcie a aby bolo zariadenie najvhodnejšie pre vybraný typ majetku (obytný, úžitkový, kancelársky priestor).

 

Obsah
Ako nainštalovať?
Ako sa vysporiadať s "mŕtvymi" zónami?
Používajú sa hlodavce na ultrazvuk?
Čo keď sa myši schovali v stenách a pod podlahou?
Je jedno zariadenie vhodné pre viac miestností?
Čo ovplyvňuje počet reproduktorov?
Ako bude zariadenie pracovať vo vlhkej miestnosti?
Je možné sa obrátiť na ulicu a nie vo vnútri?
Ako pravidelne udržiavať zariadenie?
Nie je to drahé, aby sa vyplašili myši a potkany?
Môžem dať dve zariadenia do tej istej miestnosti?
Je pre ľudí nebezpečné ultrazvuk?

Ako nainštalovať repeller hlodavcov?

Myšlienka je, že ultrazvuk nemôže prekonať pevnú bariéru, či už je to stena skrine s oblečením, dvere, alebo strop.

V skutočnosti, vysokofrekvenčné oscilácie sú vlastne len pohybom molekúl vzduchu - sekvenčná kompresia / strečing a je jasné, že aj bez znalosti fyziky vzduch, na rozdiel napríklad od prenikavého žiarenia, nemôže ani zadať 1 mm.
Preto, možnosti pre umiestnenie ultrazvukové zariadenia straší myši - veľa. A to je spôsobené vzájomným usporiadaním nábytku a iných interiérových predmetov, ktoré je v každej obývačke úplne individuálne.
Pokiaľ ide o prístrešky, pivnice, tam sú pridané boxy, možno chybné domáce spotrebiče a len často zbytočné odpadky, ktoré "môže nejako prísť vhod".

V ideálnom prípade bude najlepšie ultrazvukové vyplašenie samozrejme v uzavretej, prázdnej miestnosti, ale pre hlodavcov nie je nič.
Preto musíme nájsť kompromis medzi:

Usporiadanie nábytku;
umiestnenie ultrazvukového zariadenia;
miesta, kde sa vyskytli škodcovia;
voľné naplnenie miestnosti ultrazvukovými vibráciami.
Základný princíp je jednoduchý - impulzy by sa mali šíriť len v priamke bez akýchkoľvek prekážok, čo je problematické dosiahnuť v reálnych podmienkach - v prípade, že v prospech hlodavcov sa hrá útulná atmosféra v podobe sedacích súprav, kresiel a záclon.

nábytok zabraňuje šíreniu vysokofrekvenčných vibrácií a pomáha hlodavcom skrývať sa

Ako byť?
Takéto riešenie sa navrhuje.

Ultrazvuk nie je viditeľný a nepočuteľný, ale je distribuovaný v priestoroch podľa rovnakých zákonov ako svetlo.
odporúčané:

Vezmite repelátor, nasmerujte reproduktor v zamýšľanom smere potkaních potkanov a myší a položte lampu vedľa nej tak, aby sa konvenčná os zhodovala s pohybom ultrazvukových prúdov impulzov.
Pozrite sa, kde bude tieň.
Približne môžeme predpokladať, že tam nebudú ani ultrazvukové vibrácie.
Ihneď je jasné, ako sa má pohybovať stoličkou alebo meniť uhol chladiča.
kĺbové zariadenie na ultrazvukové zaostrovanie

V niektorých modeloch sa konštruktívne poskytuje špeciálny záves, ktorý umožňuje stupňovanie uhla.

Ale čo "mŕtve zóny", kde signál chýba?

? Po prvé, ultrazvuk, ako zvuková ozvena, má vlastnosť odrazu. Časť energie pri zrážke s prekážkou sa premieňa na teplo, ale zostávajúca časť opakovanými odrazmi môže dosiahnuť „najtmavší“ roh, kde číhajú hlodavce - v priamom, ľahkom zmysle av ultrazvuku.

ako správne vystrašiť hlodavcov v obývacej izbe

? Po druhé, skôr alebo neskôr sa škodcovia dostanú do otvoreného priestoru - pri hľadaní potravy, napríklad v noci a stále spadajú pod ultrazvukový „šok“.

? Po tretie, čo znamená „mŕtve zóny“? Ak sa k nim ani majiteľ nemôže dostať, potom môže byť potrebné premýšľať o preskupení nábytku, inak budú mať myši nielen stopy po ich činnosti vo forme trusu a zvyškov jedla, ale aj pavúkov, švábov a iného hmyzu, a vo všeobecnosti v akejkoľvek oblasti, kde sa nachádzajú. svetlo vstupuje - potenciálny zdroj nehygienických podmienok.

?Po štvrté, ak skrinky nemajú miesto na pohyb a ultrazvuk nespadá do ťažko dosiahnuteľného miesta, táto oblasť môže tvoriť iba 1 - 5% miestnosti a nič tam nezasahuje (ak neexistujú žiadne iné možnosti), vložte starú dobrú pastu na myši - repeller a klasická pasca na myši sa spolu veľmi dobre znášajú.

malý, ekonomický a lacný prístroj pre myši
? Po piate, ak naozaj chcete ísť 100% k „ekologickému“ spôsobu strachu z nepretržitej expozície otravných hlodavcov do sluchového systému, potom pre 95% miestnosti (kôlňa, sklad, suterén) si môžete kúpiť hlavný výkonný repeller a pre úzke miesta nenáročný lacný prístroj od myší a potkanov na 25 metrov štvorcových, aby som tak povedal, bezpečnostnú sieť.

Robia škodcovia zvyknúť na ultrazvuk?

Sila tlaku vytvoreného elektronickým obvodom vĺn dosahuje 100 dB a ešte viac.
V skutočnosti, jeden škodca alebo celé hlodavce hlodavcov sa cítia ťažké nosiť ultrazvukový hluk, ktorý je ťažké si zvyknúť.
Ale pre úplnú istotu sa môžete opýtať, aké zariadenie si vybrať s takzvanou frekvenčnou zmenou , v ktorej sa podľa daného algoritmu napríklad reprodukuje frekvencia 25 KHz, potom 40 KHz atď.
manuálne nastavenie desivých vysokofrekvenčných zvukov myšíA na predaj sú tieto zariadenia:

s ručnou reguláciou, keď je v puzdre regulátor, plynulým otáčaním ktorého môžete meniť frekvenciu a pozrieť sa na výsledok;
s automatickou reguláciou, keď je za zmenu frekvencie zodpovedný čip;
s testovacím režimom, keď je tlačidlo stlačené a signál počuť myšou je posunutý do zvukového poľa a my môžeme cítiť všetky „kúzla“ ultrazvukového strašenia.
Čo robiť s myšami, ktoré sú "prilepené" v trhlinách v stenách a pod drevenými podlahami v dome?

Ultrazvuk nie je asistent, z vyššie uvedených dôvodov - neprelomí pevnú bariéru.

Jedným z riešení tohto problému je elektromagnetické odpudzovacie zariadenie, ktoré obsahuje dva reproduktory (výškový reproduktor - ultrazvukový) a nízku frekvenciu (1-10 Hz).

Aby sme pochopili princíp pôsobenia na nízkofrekvenčných škodcov, spomeňme si, ako sa skrýva transformátorová skriňa, aj keď prechádzate okolo. Nie sú tam však rečníci. Vinutie transformátora „znie“ aj cez steny a dvere, pretože rozvodňa je z bezpečnostných dôvodov vždy zatvorená.

Tu rovnaké vibrácie vytvárajú nízkofrekvenčné cievky elektromagnetického replikátora, amplitúda je samozrejme malá, ale vplyv je konštantný a deň a noc počúvajú myši nepríjemné hučanie, nie je jasné, odkiaľ pochádza.

Po niekoľkých dňoch, aj tie vytrvalejšie vyjde, a strašidelné "obušok" bude vyzdvihnúť ultrazvukové delostrelectvo.

elektromagnetické impulzy v službe nás proti hlodavcom

V závislosti od modelu zariadenia je možné naprogramovať rôzne algoritmy kombinácií vysokých a nízkych frekvencií tak, aby elektromagnetická-ultrazvuková zmes rušila hlodavce čo najefektívnejšie.

Môžem nainštalovať jedno zariadenie vo viacerých miestnostiach?

Často kladené otázky. Vo všeobecnosti môžete odpovedať, že NIE, z vyššie uvedených dôvodov, ultrazvukové impulzy nepreniknú cez steny.

Je to ako dať jeden televízor do 2 izieb. Jeden člen rodiny sa bude pozerať na programy a v druhej miestnosti budú len hádať, čo sa deje na obrazovke.

Existujú však nuansy v závislosti od umiestnenia izieb, dverí a chodníkov, po ktorých sa hlodavci pohybujú.

V prípade inteligentných bytov, hotelov a izieb, ktoré nemajú vnútorné dvere, môžete nainštalovať jeden jazýček myši - napríklad v chodbe, aby ultrazvuk mohol „skončiť“ v oboch priľahlých miestnostiach, samozrejme v tomto prípade musíte zariadenie vybrať kvadratúrne, aby ste mali dostatok energie zariadenia elektronických obvodov pulzujúce.

ako správne opraviť repeller na 2 miestnosti

Rovnaká situácia zjednodušuje život, ak sú dve susedné miestnosti v stodole alebo v suteréne, oddelené iba stenou / priečkou - stačí nainštalovať jedno zariadenie vonku, takže je „ultrazvuková“ obe miestnosti.

V predaji vidím, že existujú jazvy s jedným, dvoma alebo viacerými reproduktormi. Ako si vybrať a čo to ovplyvní?

Uhol pokrytia priestoru ultrazvukom, plochou a objemom
Bohužiaľ, výrobcovia často túto hodnotu v príručke neuvádzajú. Ide o to, že signál bije z reproduktora nie s úzkym lúčom, napríklad, ako laserové ukazovadlo pyrometra, ale rozširuje sa, pokrýva každý a viac oblastí s každým meradlom.

A objem mimochodom, pretože pulzy sú distribuované v trojrozmernom priestore.

Nie je to však ani tak počet rečníkov, ako ich vzájomné usporiadanie.

Možnosti zariadenia s viacerými reproduktormi
A môže existovať niekoľko možností. Dáme hlavné:

2 paralelné reproduktory;
2 kolmá dynamika;
3 reproduktory rovnomerne rozmiestnené po obvode;
2 reproduktory na kruhu, jedna vertikálna.

 

objemové šírenie ultrazvuku z myší v interiéri
Všimnite si, že zariadenia, ktoré odpudzujú myši , v ktorých je jeden z reproduktorov nasmerovaný nahor, a ultrazvukové impulzy odrazené od stropu, vytvárajú ešte silnejší tok proti hlodavcom, zahŕňajú definíciu „3D efektu“.

Samozrejme to z hľadiska marketingu znie atraktívne, ale v zásade plne zodpovedá realite.

Zvažovali sme možnosti typické pre obytné priestory, obchody, kancelárie, sklady s rozlohou až 250 - 500 m2.
Právnické osoby si však objednajú ešte výkonnejšie profesionálne zariadenia s plochou viac ako 500.1000 a až 2000 m2.

výkonné zariadenie na vylučovanie ultrazvukových škodcov

V tele môžu byť zabudované 4 reproduktory alebo si môžete kúpiť aj repeller pre hlodavce pre 8 žiaričov. Pri takom veľkom počte je ťažké ich integrovať do skrine a sú pripojené na elektrické vodiče.

 

mnoho ultrazvukových reproduktorov pre plné pokrytie veľkých plôch

Ale záležitosť nie je len v priestorovom uhle, aj keď čím viac reproduktorov, tým viac sú impulzy rozložené po celom priestore miestnosti.

 

Rôzne frekvencie
V jednoduchých modeloch sú žiariče jednoducho fyzicky pripojené paralelne.
V zložitejších zariadeniach (a samozrejme drahších) sú ultrazvukové frekvencie kombinované komplexným spôsobom, aby sa znížil návykový efekt, ktorý sme už spomínali vyššie, napríklad 2 reproduktory „zvuk“ na jednej vlne a tretí na druhej.
Približne rovnakým spôsobom sa mení len frekvencia vibrácií vytvorených excentrom v repelentoch krtkov, takže podzemné hlodavce sa nemôžu adaptovať a odkloniť sa od pozemku.

Spoľahlivosť
Všetko môže byť - zariadenie spadlo alebo dieťa vložilo vodič do ochrannej mriežky reproduktora, alebo bola medená dráha na doske s plošnými spojmi odlepená. Ak je vysielač jeden, potom, ak zlyhá, zariadenie sa stane tichým. Ale 2.3 a tak ďalej. Reproduktory sú určite spoľahlivejšie.
Uhol šírenia bude menší, výkon bude nižší, ale zariadenie bude naďalej plniť svoju funkciu.

V suteréne mám zemiaky, repu a kapustu. Myši boli vidieť. Chcem dať repeleru, ale je tam vlhký, bude to kaziť?

V drvivej väčšine, žiadne elektronické zariadenia, meracie zariadenia nie sú chránené pred vlhkosťou, kvapôčkami a ultrazvukovými zariadeniami, ktoré odpudzujú hlodavce, a podobné zariadenia v ich princípe činnosti, ktoré odvracajú psov a mestské vtáky (vrány, holuby) nie sú výnimkou.
Pokyny vždy neuvádzajú výkonové charakteristiky vlhkosti. V najlepšom prípade teplota: zvyčajne -10 ~ + 40 ° C.
Vo vlhkom prostredí však prístroj nie je presne „natiahnutý“ na dlhú dobu.
Čo môžete odporučiť?

ovládanie vlhkosti pomocou teplomeru je pre domácnosť najvýhodnejšie;
aj bez vlhkomeru je zvýšená vlhkosť vzduchu ľahko určená hrdzou na kovových častiach. Napríklad hrdzavé hlavy klincov na drevených debnách budú zrejme viditeľné;
skontrolujte odsávacie vetranie v suteréne. Možno porazila. Neexistuje voľná cirkulácia vzduchu. A ak vyčistíte kapotu, možno sa stabilizujú parametre mikroklímy;
Pri vysokej vlhkosti sa neodporúča používať ultrazvukové zariadenia proti myšiam, ale aj vytiahnuť predlžovacie šnúry, aby sa zásuvky dostali z hľadiska bezpečnosti.
Viem určite, že ma z ulice preniknú hlodavci. Čo keď dáte zariadenie pri vchode do miestnosti vonku? V tomto prípade nebude zasahovať do nábytku a signál bude voľne distribuovaný?

Áno, je pravda, že ultrazvuk sa bude šíriť bez prekážok, bez toho, aby stratil energiu v okruhu niekoľkých desiatok metrov.

Šatky sú účinné len v uzavretom priestore, keď impulzy zaplnia miestnosť zhora nadol a medzi stenami, čím sa vytvára prostredie, ktoré je pre hlodavcov ťažké prenášať.

vlastnosti šírenia ultrazvuku v uzavretej miestnosti, kde žijú hlodavce

Okrem toho by sa nemali zabúdať na ďalšie dva faktory:

a ak prší? Tento "mokrý" problém, na ktorý sme sa nepriamo dotkli v odseku 7
Veľa záleží samozrejme na modeli, množine generovaných frekvencií, ale pravdepodobnosť je vysoká, že repeller namiesto svojej hlavnej úlohy bude pôsobiť proti domácemu psovi a na vodítku nebude kam ísť, bude to trvať čo najviac domácich vtákov (kurčatá, kačice, husi).
Mimochodom, keďže sme hovorili, aby sme pre túto tému nevybrali osobitnú otázku, opakujeme, že ultrazvuk môže postihnúť aj domáce zvieratá, najmä psy, hoci pre túlavých zvierat sú k dispozícii špeciálne nositeľné kľúčenky alebo stacionárne zariadenia.

Prístroj pracuje pre mňa celý rok. Žiadne sťažnosti. Musím ho nejako udržiavať, čistiť? Všimol som si, že reproduktor je pokrytý prachom.
Súdiac podľa otázky, pretože neexistujú žiadne sťažnosti, vrstva prachu je stále nedostatočná.
Ale vážne, jedinou skutočne náročnou starostlivosťou je v podstate výškový reproduktor - to je otvorená časť zariadenia, bez ktorej by bol proces vyplašovania myší zbytočný.
Odpoveď je. Utrite displej prenosného počítača alebo televíznu obrazovku. Môžete tiež odstrániť prebytočný prach z radiátora (alebo niekoľkých z nich, ak sú v zariadení zabudované 2,3 reproduktory).

Všade, kde píšu, že repeléry musia byť prevádzkované nepretržite, inak, ak sú odpojené, odchádzajúce myši sa vrátia skôr alebo neskôr. A čo elektrina? Tarify rastú a pult sa bude neustále otáčať?
No, nechaj ho otočiť.
Urobíme výpočty.
nástenná jednotka pre zaručený chov hlodavcov
Nízkonapäťové zariadenia spotrebujú 1,5-2 W, silnejšie na 100-200 štvorcov (pre dom viac a nepotrebujú): 5 wattov.
Vezmite maximálnu spotrebu energie: 5W je 0,005 kW.
S priemernou cenou za kilowatthodinu 1 UAH, za mesiac suma platieb bude:
0,005 * 24 hodín * 30 dní = 3,6 UAH.
Nie je čo komentovať. Chladnička spotrebuje desaťkrát viac.
S takou účinnosťou si môžete kúpiť repeller hlodavcov pre každú miestnosť a stále náklady na elektrinu veľa nenarazia na rodinný rozpočet.

Je možné umiestniť 2 zariadenia v tej istej miestnosti, napríklad v hale? Nebudú navzájom zasahovať?
Musíme vidieť, aké vhodné je takéto riešenie. Môže byť lepšie vybrať si jedno zariadenie pre väčšiu oblasť, najmä preto, že za cenu to bude určite lacnejšie.

je povolené dať súčasne dve repellerky

Ak sa napríklad v strede miestnosti nachádza pohovka, ktorá blokuje cestu k ultrazvuku, potom ďalšia vec a je celkom možné inštalovať 2 zariadenia na opačných stranách - budú pokojne „koexistovať“.

Sú ultrazvukové signály nebezpečné pre ľudí a najmä pre deti?

Ako sme už písali, fyzikálna povaha vysokofrekvenčných a nízkofrekvenčných kmitov (zvukový rozsah) vzduchu je rovnaká.
Navyše, frekvencia vibrácií nad 20 kHz je pre nás neprístupná, čo znamená, že sme k nej hluchí v priateľskom duchu.

Avšak podľa zákona ochrany, keď sa pohybujú vzduchové vrstvy a kolidujú s prekážkou, časť energie sa vzdáva povrchu.
Z tohto dôvodu, najmä deti predškolského veku by nemali mať v ruke vzácnejší - to nie je elektronická hračka, pretože zvedavé dieťa, vzhľadom na to, že ultrazvukový reproduktor je navrhnutý tak, aby sa zbavil hlodavcov, je slúchadlo, skôr alebo neskôr ho pripojí k ušnici. Neexistuje žiadne riziko pre život, ale koncentrovaný tok energie v malej oblasti zdravia nepridá ...

 

Repeller - pohony psov so svetlom a ultrazvukom
Na jeseň av zime zohráva dvojitý význam výrazný pokles teploty z hľadiska útokov na zblúdených psov na ľudí.

Obliekame si bundy, plášte, plášte a niektoré dokonca v kožušinách. A to do určitej miery šetrí prenikaniu psích zubov. Keď je v lete jedno tričko alebo tričko, zranenia môžu byť vážnejšie - telo nie je chránené.
Na druhej strane, jeseň, a ešte viac zima, vedie nielen k chladu, ale aj k hladu.
zimné pes útok na ženu
Energetické náklady na termoreguláciu organizmu, tak u ľudí, ako aj u zvierat, sa zvyšujú, čo znamená, že psi chcú jesť viac, čo zvyšuje stupeň agresivity. Najmä v prípade, že v súvislosti so zvýšením cien energií a plynu v prvom rade ľudia znižujú spotrebu mäsa av zásade aj iné výrobky.

Menej odpadu - psi sú miernejší.

To isté platí pre ochranu pred hlodavcami, ktorí v zime hľadajú ľudskú potravu na jedlo a teplo v zime, a majitelia súkromných domov a často aj byty naliehavo kladú ultrazvukové repelenty a pasce na myši, alebo riskujú otravu samotnou, jedovatými návnadami.

pohodlné pri používaní prístrojov s desivými prístrojmi s ultrazvukom 25 kHz

Multifunkčné zariadenie pre vystrašených psov Superdogchaser LS-977F - trojpásmový repeller s možnosťou tréningu ultrazvukom a baterkou pomôžu k väčšej dôvere ako dospelý pri odchode z dverí, na ceste do práce alebo k dieťaťu bežiacemu s batohom do školy .

 

Ako to funguje
Domáci a domáci psi mali „šťastie“, že ich povaha im poskytla supercitlivú načúvaciu pomôcku, vďaka ktorej horná hranica vnímania dosahuje 25 KHz (a to je ultrazvuk), zatiaľ čo u myší a potkanov všeobecne dosahuje 50 KHz.

ultrazvukový reproduktor

Je to v tomto intervale (20-25 KHz), že elektronický generátor produkuje vysokofrekvenčné oscilácie a ultrazvukový vysielač vysiela signály smerom k bežiacemu psovi.

 

V zóne pokrytia SUPERDOGCHASER / 10 metrov /, výkon impulzov dosahuje 135 dB, čo zodpovedá prahu bolesti pre sluch zvierat.

Psy okamžite pociťujú ultrazvukový hluk, ktorý spôsobuje „prerušenie vzoru“ v správaní zvieraťa. Pred sekundou bola túžba zaútočiť, ale ultrazvuk zmätil všetky plány. A je lepšie ustúpiť.

jedlo
vybrať ultrazvukové štýlový repeller z útočiacich psov Superdogchaser

Priehradka na batérie je umiestnená 9-voltová "Krona", ktorá sa vyznačuje zvýšeným napätím oproti 1,5 V batériám AA alebo AAA a dobrou dodávkou energie.

 

ls-925 batéria napájaná myš repeller
Vďaka tejto kombinácii nie je ničím, že tento zdroj sa používa nielen v repelentoch, ale aj pyroméroch, anemometroch, zvukomeroch, iných meracích prístrojoch alebo napríklad v neprchavom ultrazvukovom prístroji od hlodavcov na batériách LS-925.

 

Neexistujú žiadne ďalšie vypínače - batéria je vložená a zariadenie je pripravené na prevádzku.

To je dôležité, pretože v prípade nebezpečenstva bude v hlave neporiadok a s najväčšou pravdepodobnosťou sa zabudne na miniatúrny spínač, ktorý dodáva energiu.

Pohodlný „box“
Zariadenie na vyplašenie psov váži iba 100 g, perfektne zapadá do ruky a palec je vždy pripravený na stlačenie tlačidla.

SUPERDOGCHASER je ovládaný len jednou rukou a na spustenie stačí jedna sekunda,

stojí za zmienku vysoko kvalitnú montáž a dobrý výkon. Všetky rohy plastového puzdra sú vyhladené, čo znamená, že zariadenie nebude zaseknuté v kľúčovom momente ženskej kabelky alebo vrecka na šaty.

jednoduché ovládanie psa ultrazvukom

Zariadenie má 3 tlačidlá umiestnené na tej istej linke. V tomto prípade, na strašenie túlavých psov, stačí si spomenúť na základné pravidlo.

Ultrazvukové prerušovače
V užívateľských príručkách pre prácu s repelentmi sa odporúča niekoľkokrát stlačiť tlačidlo, poslať na stranu psa balíčky impulzov tak, aby „rany“, ktoré u nás nepočuli, zvýšili podráždenie orgánov sluchu zvierat.

Toto, vo všeobecnosti, úplne spravodlivé poradenstvo má jednu nevýhodu - musíme súčasne vykonávať 2 akcie:

Stlačte tlačidlo.
Túto akciu pravidelne opakujte.
Ale jedna vec, napríklad, je stlačiť spúšť pyrometra pri meraní teploty, keď nie je nebezpečenstvo, a situácia je pokojná, a druhá je, keď sa blíži psia papuľa.

Môžete jednoducho zabudnúť na to, čo potrebujete na „press-press“ - adrenalín hrá proti našej pamäti.

„Inteligentné“ zariadenie SUPERDOGCHASER vykonáva samotné prerušenie, čo znamená, že namiesto 2 krokov musíme urobiť len 1 krok.

Stlačte a podržte.

+ Záblesky svetla
ako vystrašiť psov pomocou svetelných a ultrazvukových pulzov

Reproduktor zariadenia sa nachádza priamo v strede a pozdĺž okrajov sú postavené 2 LED diódy.

Tvoria prúd svetla, bijú v očiach zvieraťa.
V spojení s ultrazvukom sa teda expozícia uskutočňuje súčasne cez dva kanály: vizuálny + sluchový.

 

+ Školenia
Za tento režim zodpovedá pravé tlačidlo.
Z technického hľadiska ide o štandardný režim odrezávania, ale bez blikania LED. Táto možnosť už nie je určená pre túlavé zvieratá, ale pre domáce štvorkolky.

Samozrejme, nie je nutné ich stlačiť ultrazvukovým hlukom, aby boli upchaté vo vzdialenom rohu. Ide o odstavenie zvierat od zlých návykov, napríklad ponorenie zubov do papúč.

ako trénovať domáce psy šetriace ultrazvuk

Samozrejme, existujú aj iné možnosti: trénovať s jedlom (ako vedec Pavlov pri štúdiu reflexov) alebo železnú tyč pre výcvik tygrov.
Ale prečo, ak je ultrazvukové zariadenie vynájdené s integrovaným elektronickým „trénerom“, ktorý vám umožňuje zvyknúť si psy na potrebné návyky, alebo ich naopak odradiť od škodlivých.

+ Svietidlo
Zapne sa ľavé tlačidlo.

Svetelný zdroj (rovnaké LED diódy sa rozsvietia) je užitočný vo večerných hodinách, aby ste s vami nenosili samostatnú baterku a tiež aby ste za ňu nezaplatili, nie je vôbec extra peniaze.

 

V otvorenom priestore a v stenách repelent SD-042 bojuje s myšami
Pri výbere repeleru sa niekedy ľudia pýtajú, ako sa zbaviť myší a potkanov schovávajúcich sa vo vnútorných dutinách stien.

Ak sa v otvorenom priestore ultrazvuk "plný hostiteľ", veľkoryso rozptyľujúce hlodavce odvážia ísť von uprostred miestnosti s výkonným vysokofrekvenčným signálom, potom aj ten najtenší pevný prekážka robí silný prístroj "impotentným".

ultrazvuk + elektromagnet proti nebezpečným hlodavcom v dome
A potom „dvojitý“ prístroj SD-042, ktorý vylučuje hlodavce z miestnosti ultrazvukovými pulzmi, a väčšina „tvrdohlavých“ škodcov - s elektromagnetickými infračervenými vlnami, je pripravený vstúpiť do podniku .

Zariadenie má slušnú chránenú plochu 100 m2.

Ultrazvuk je generovaný vstavaným elektronickým generátorom a je vysielaný cez reproduktor.

SD-042 nevyžaduje žiadnu konfiguráciu a zaškolenie a začne pracovať ihneď po zapnutí siete 220 V.

 

 

SD-042 - pomáha zbaviť sa myší
„Šoková sila“ repelátora sú vymeniteľné frekvencie v rozsahu 20 - 55 KHz , čo znižuje pravdepodobnosť, že si naň hlodavci zvyknú a skrátia ich držbu v miestnosti.

Ultrazvukový hluk, dokonale vnímaný myšou a potkanmi, vedie k hromadeniu podráždenia, ktoré zabraňuje kŕmeniu a reprodukcii.

Pre myši zakorenené v nosných konštrukciách miestnosti je určené ďalšie „prekvapenie“ - nízkofrekvenčné vlny s frekvenciou 1-8 Hz , ktoré vytvárajú kruhový hukot.

Kombinovaný účinok vyháňania nielen „starodávateľov“, ale tiež zamedzuje vzniku nových nežiaducich „nájomcov“, ktorí sa snažia dostať do obývačky, aby získali jedlo a trvalé miesto na pobyt.

 

HAD:
Časom overená ochrana hada pred Taiwanom - vibračný replikátor LS-107
Ťažko sa dá nazvať dobrým nápadom, zastaviť na ultrazvukových, mechanických, chemických a iných prostriedkoch, ako sa zbaviť hady na pozemku.

Hlavným dôvodom je to, že napríklad pri vystrašovaní hlodavcov, ktorí útočia na obytné a úžitkové miestnosti, je konfrontačná zóna prísne obmedzená na námestie miestnosti domu, bytu, chaty, garáže alebo skladu.
Stačí, ak sa pokúsite nastaviť pasce staromódnym spôsobom, zlikvidovať jedovaté návnady alebo kúpiť myš, ktorá by bola ojedinelejšia v danej oblasti, počkať týždeň alebo dva a územie bude zbavené nepríjemných škodcov, ale nebude fungovať s hadmi .

Ak budete mať miesto aj 1-2 väzba, potom, kde presne sa môžete stretnúť s viper je neznámy - priestor je príliš veľký, a pri výbere metódy strašiť a zodpovedajúce technické výkony vo forme vhodného zariadenia, je potrebné vychádzať z protichodných a zdanlivo ťažké splniť požiadavky:

Ochrana pred hadmi by mala byť zabezpečená najmenej 6 mesiacov: od apríla do októbra, kedy je najväčšia aktivita.
Zariadenie by malo byť autonómne a nevyžadovalo si údržbu - nesedia v záhrade alebo na záhrade.
Je žiaduce, aby "usadení" hadi boli preč a noví sa neplazili.
seizmické zariadenie na vypudenie hadov z miesta
Na Taiwane sú jedovaté hady zjavne väčšie ako naše, a kde, ak nie tam, vyvíjajú a testujú vibro-seizmické zariadenia na skutočnú životnosť viacmesačnej ochrany pôdy pred hadmi v reálnych podmienkach - najlepší repelér modelu LS-107.

 

V našich zemepisných šírkach, našťastie, nie je toľko typov vipierov - človek ich môže počítať na prstoch jednej ruky, ale to neznamená, že sú menej nebezpečné a zariadenie LS-107 sa osvedčilo počas niekoľkých rokov predaja ako spoľahlivý strážca, ktorý vytvára neviditeľný barter na ceste klzkej jedovatej látky. stvorenia.

Zariadenie a napájanie
Ak nechcete otvoriť prípad, potom vo vzhľade je valec z ľahkej, ale trvanlivej zliatiny so špicatým hrotom, ktorý uľahčuje prienik do pôdy.

zariadenie repeller v záhrade

Z vyššie uvedeného je zariadenie uzavreté plastovým uzáverom naskrutkovaným na závit. To vám umožňuje chrániť vnútorné elektronické mechanické časti pred prirodzeným dažďom, hmlou alebo zavlažovaním z hadice.

Trochu dopredu, sme si všimli, že LS-107 funguje v drsných podmienkach - vnútri zeme, v ktorej je trup vystavený vlhkosti a kyslosti - pôda a zliatina úspešne odoláva, len o niečo tmavšia s časom, čo nemá vplyv na kvalitu procesu vyháňania hady.

Okrem toho, ak sa kvôli neskúsenosti pri inštalácii zariadenia do zeme alebo na jeseň, pri kopaní sekcie lopatou, náhodne háčik, zostane len poškriabanie.

Ale s vekom, povedzme, že musíte byť opatrnejší - po tom všetkom, plast a môže trpieť napríklad z kosačky na trávu.

ochrana replikátora hada pred zrážaním
Na záver témy externého dizajnu si všimneme, že svetlé veko funguje ako marker na detekciu zariadenia. Aj keď je všetko zarastené trávou, nepomôže to.

Preto je praktickým odporúčaním umiestniť vedľa neho „indikátor“, napríklad drevenú palicu.

LS-107, podobne ako podzemné krtky , ktoré sú podobné vo forme a princípe fungovania , je nielen možné, ale aj potrebné otvoriť - aby sa vložili batérie, a potom sa pred nami otvorí „vnútorná kuchyňa“ a my dostaneme odpoveď, ako sú implementované v elektronike a hardware, vyššie uvedené 3 kritériá.

Je potrebné poznamenať, že všetky konštrukčné prvky majú logické vysvetlenie, a ak sa nad tým zamyslíte, nebude to fungovať tak, aby sa vytvoril „klinec“ alebo „pin“ (ako sa niekedy nazýva LS-107).

Väčšinu priestoru zaberá držiak - batériový priestor, do ktorého sa zmestia 4 batérie po 1,5 V.

samostatný prístroj na vytvorenie ochranného obvodu od hadov

Prečo presne?

Vretenica môže byť umiestnená na povrchu a schovať sa v nory, napríklad myšami.
A vibrácie vytvorené repellerom musia dosiahnuť hady ako zhora, tak aj pod zemou v hĺbke 50 cm,

preto oscilácie musia pochádzať z celej valcovej oblasti zariadenia a umiestnenie batérií, ktoré sú na sebe, vám umožňuje umiestniť ich do série zapojením batérií. Výsledné napätie presiahne 6 voltov a predĺži prípad, ktorý bude presne rovnaký ako 50 cm

Čo sa napájajú z batérií?

DC motor - pohon.
Riadiaca doska je generátor colivan.
ako funguje repeller proti hadom

Doska s elektronickým obvodom je umiestnená kolmo na telo. Je to čip, ktorý generuje impulzy pre periodický štart motora.

To sú dôležité, ale pomocné prvky.

Princíp odpudzujúci had
výstredník vytvára vibrácie, ktoré vyľakajú vipery
Kľúčový komponent zariadenia je excentrický namontovaný na hriadeli motora. Na povel z čipu sa napätie aplikuje na motor, ktorý sa otáča na frekvenciu 300 ot / min po dobu 3 sekúnd.
Celá konštrukcia začína rachotiť a šíri vibrácie cez telo. Sekvenčná kompresia a rozťahovanie pôdnych vrstiev (vibrácií) dosahujú hady v polomere 300 m 2, a to na povrchu aj v hĺbke.

Potom je riadiaci signál odstránený a po dobu 30 sekúnd celá štruktúra „zamrzne“.

Prerušovaný režim umožňuje drasticky znížiť náklady na energiu a zaistiť nepretržitú prevádzku po dobu 6 mesiacov od prvej sady batérií, čo ovplyvňuje nepretržité hady.

Prečo sa hady plazia preč?

had sa pritlačil k zemi celým svojím telom
Na rozdiel od ľudí, cicavce, ktoré prichádzajú do styku s povrchom pôdy s malým povrchom a väčšina tela je vo vzduchu, hady sú tlačené celým telom.
Čím väčšia je plocha, tým vyššia je citlivosť. A najmenšie tlaky - od hlodavcov húpanie k pádu jablka zo stromu, sú dokonale vnímané.
Ale jedna vec - náhodné výkyvy, druhá - systémová.

 

Vykonajte výpočet na základe skutočnosti, že prístroj „dvakrát otrasie“ zemou 2 krát za minútu:

120 vibrácií za hodinu;
2880 vibrácií za deň, atď.
Pri takom veľkom počte otravných nízkofrekvenčných impulzov, skôr alebo neskôr, sa vretenica pokúsi opustiť zónu oscilácií - napríklad do susedného úseku.

Funkcie aplikácie

Zariadenie je poháňané v uhle 30 stupňov, takže vibrácie čiastočne prichádzajú na povrch a čiastočne do hĺbky.
Prírodné alebo umelé dutiny: studne, šachty, rokliny, kopanki, priekopy, kanály prerušujú vibračný signál zariadenia proti hadom LS-107, čo by sa malo zohľadniť pri plánovaní umiestnenia, aby sa zabránilo prekážkam.
Ak je územie veľké, možno budete musieť nainštalovať niekoľko zariadení.

vibračné "špendlíky" - jazvy, ktoré sa zaoberajú vretenicami a hadmi

Ak 2 susediace lokality sú vedľa seba a celková plocha nie je veľká, nie je vylúčené, že stačí umiestniť jedno zariadenie na hranicu.
Odporúča sa okamžite zakúpiť batérie od známych značiek ako Duracell. Tým sa zaistí, že sa batérie nedostanú do týždňa a na celú sezónu je dostatok energie.
V zime, pred prvým mrazom, valec by mal byť odstránený, batérie by mali byť vytiahnuté , až do nasledujúcej hada-boj sezóny, inak je šanca, že batérie budú deformovať v dôsledku striedania teploty, elektrolyt unikne, a elektronika a opravy nemusí byť vždy možné.
Rovnaký princíp fungovania a niektoré recenzie ukazujú, že replikátor LS-107 sa dá použiť aj proti podzemným zvieratám pohybujúcim sa pod zemou - krtkom.

e možné a potrebné sa zbaviť hady a moderný elektromechanický vibračný odpudzovač všetkých typov hadíkov chráni pred vretenicami a hadmi nielen na ploche až 300 metrov štvorcových, ale má aj neprekonateľnú dobu nepretržitej prevádzky len zo 4 batérií - až 6 mesiacov.

 

Prečo hady majú tendenciu k záhrade?
Unting Lov na žaby, myši a potkany - niektoré druhy hadov dokonca lezú do nory na hlodavce poľných pri hľadaní zdrojov potravy.
Bolo by pekné, keby hadi zničili krtkovia, čím by uľavili majiteľom bolesti hlavy.

Ale prečo čakať na takýto nepravdepodobný vývoj udalostí, ak sú v predaji komplexné vibroizomické prostriedky ochrany pred obeťami a hadmi.

? Vyhľadávajte miesta rozmnožovania - zvyčajne v oblastiach, kde sa koncentruje organická hmota, napr. V kompostovej jamke na konci zeleninovej záhrady. Počas chemických procesov sa uvoľňuje teplo, sú tu hady a ležiace vajcia.

ako sa zbaviť hady

To je dôvod, prečo je úloha, ako sa zbaviť hady je akútna nielen vo voľnej prírode, ale v krajine, v súkromnom sektore, na dvore.

A ak sa presuniete na kopec humusu za iným vedrom, aby ste kŕmili svoje domáce rastliny, je tu len šanca stretnúť sa so šupinatým jedovatým tvorom.

 

Tiež miesta, kde sa hady môžu skrývať, odpočívať a „skenovať“ okolitý priestor pri hľadaní koristi alebo nebezpečenstva, môžu byť:

Staré zhnité pne, padlé stromy a vrstva suchých listov, ktorých nešťastný hostiteľ bol príliš lenivý na to, aby sa na jeseň odstránil z pozemku.
V skleníku, skleník, kde je chladný a mokrý od konštantného zalievania.
Orezávanie betónových a kovových rúr.
Stack palivového dreva
Žumpy, iné prírodné a umelé dutiny.
Vysoké buriny.
V jahodovej, medzi vzorom pevne tkaných antén.
Marsh v blízkosti alebo nádrž na mieste.
Ak sa pod klietkami pod domácimi králikmi alebo brojlery už dlhú dobu nepozerajú, môže byť usporiadané hniezdo hadov vo vrstve pilín a zvyškov kŕmnych zmesí.
Niektoré hady sú tak podobné veľkosťou a farbou ako vetvy, že nie je prekvapujúce, že si vezmeme vretenica s rukami s pochopiteľnými nešťastnými následkami.
hady v krajine, záhrada, v záhrade

Je zrejmé, že väčšina uvedených bodov priamo závisí od poradia pozemku.
Zaručené, že sa zbavia hady, ak sa vyčistia, nebudú fungovať, ale na zníženie pravdepodobnosti kontaktu je možné výrazne znížiť.

Okrem hypotetických miest vzhľadu hadov môže byť skutočnosť, že je čas konať, posudzovaná nepriamymi znakmi:

zvyšky hadí kože po roztieraní;
mŕtve žaby a hlodavce poľné;
chodník plíživého hada na trati.
Štruktúra tela hada je taká, že šupinatý predátor je úplne stlačený na zem, čo znamená, že dokonale zachytáva vibrácie.

Môžeme povedať, že toto je takzvaný vibračný sluch.
Dokonca aj človek počuje trampu kopytá koňa, ak si položí ucho na zem.

Načúvací prístroj hady sa odlišuje nielen od hlodavcov, ale aj od iných plazov.

rám hadího ucha

Šupinatá nemajú známu ušnú bubienku a všeobecne ušnice (videl niekto hady s ušami?).

Vnútorné ucho sa pripája k čeľustnej kosti - a celý tento sluchový komplex zachytáva nízkofrekvenčné trasenie pôdy.

V závere citlivosti citlivosti hadíkov sme si všimli, že plazy cítia a vibrácie vzduchu pri frekvenciách 80-160 Hz, čo zodpovedá ľudskej reči.

Tak nás počujú, ale nemali by ste dúfať, že sa budú plaziť preč.
Áno, a nemôžeme neustále hovoriť 8 hodín denne a mnoho mesiacov v rade.

Je rozumnejšie "delegovať autoritu" alebo zabezpečiť deľbu práce: zariadenie vypína hady a máme iné obchodné aktivity.
Niekedy si môžete prečítať odporúčania na zavesenie plechoviek na konáre tak, aby zrazili hady s ich klepaním z vetra.

Po prvé, táto metóda závisí od sily a prítomnosti vetra, a po druhé, nielen hady, ale aj vy môžete byť vystrašení z neustáleho klepania.
A v krajine, v záhrade alebo v meste, chcem relaxovať alebo pracovať. Ale určite v tichu.

A najlepšie bez hadov.

Ako funguje replikátor hada?
Keď hovoríme v jazyku rádiovej elektroniky, a toto je hlavná zložka pri vytváraní mechanizmu vibrosy, podlhovasté telo hada pôsobí ako nízkofrekvenčný detektor, ktorý detekuje vibrácie.

Úloha 1 - vytváranie vibrácií
Na tieto účely obsahuje elektromechanické zariadenie zabudovaný generátor. V skutočnosti je to čip s minimálnym súborom pomocných elektronických komponentov - „srdcom“ replikátora hada.

ako funguje replikátor hada

Bez čipových tranzistorov je ťažké robiť rezistory a kondenzátory.

Otázkou je, že nízkofrekvenčné pugach (a nie ultrazvukové, ako je niekedy napísané v inštrukciách chybne) hadi nie sú len neustále rachot, ale konajú podľa špeciálneho algoritmu.

Ak sa obraciame k podmienkam strojárstva, potom obrábacia alebo frézovačka pracuje v opakovanom krátkodobom režime: „vyrezali sme časť - vložili sme obrobok - brúsený alebo zmenili nástroj - opäť obrábame diel“.
Počas prestávok stroj ochladzuje, čo predlžuje životnosť zariadenia.

Generátor, ktorý generuje elektrické oscilácie, je vo väčšine prípadov „tichý“, rozbieha sa na 3 sekundy a potom sa zastaví na 20-25 sekúnd.
Tento režim umožňuje naraz riešiť dve úlohy:

Radikálne šetrí energiu batérie.
Trvalé nízkofrekvenčné otrasy neumožňujú adaptáciu vretien.
Vibračné zariadenie pracuje zo sady batérií do 6 mesiacov

Vibrácie tvorené elektronikou sú elektrické impulzy s malým výkonom a nemôžu byť v žiadnom prípade priamo prenášané do pôdy. Pohon je potrebný.

Úloha N2 - Prenos vibrácií
Inžinieri - vývojári si nemysleli dlho a rozhodli sa požičať si technické riešenie z ... mobilného telefónu.
Ak rozoberiete mobilný telefón, alebo skôr vibračné upozornenie, je jasné, že ide o jednosmerný motor s excentrom namontovaným na náprave.

hada repeller
Jednoducho povedané, vzniká nerovnováha a počas rotácie sa vyvíjajú odstredivé sily - celý mechanizmus začína vibrovať.

Elektronické zariadenie na boj proti hadom funguje rovnakým spôsobom.

Iba motor je tu silnejší a výstredník je väčší.

Tento dizajn a berie impulzy z dosky cez drôty a začína "triasť".

Úloha N3 - prenos vibrácií do pôdy
Vyhadzovací had je valcový.

vibroseis repeller

Tento geometrický tvar je najvhodnejší, pretože:

poskytuje maximálny kontakt po celej ploche s okolitými vrstvami pôdy;
ľahko sa vkladať a odstraňovať;
Rozširuje vibrácie nielen na povrchu, ale aj o niečo hlbšie o 20-30 cm, pretože najprv sa hady môžu plaziť do nory, a po druhé, repeller môže byť použitý proti mólom zametaním horných vrstiev.
zjednodušuje inštaláciu 4 batérií - jeden po druhom. S inou formou - loptou, kockou, by bolo ťažké.
Nízkofrekvenčný generátor + mikromotor s excentrickým telesom + sú pevne spojené do jednej jednotky, pracujú „priateľsky“, vďaka čomu sa zem šíri a rozprestiera okolo kruhu v okruhu do 300 m 2 .

Odporúča sa, aby bollalardy boli pochované v uhle 30 stupňov, takže väčšina energie stále ovplyvňuje povrch.
zariadenie proti hadom

Ochrana pred pôdnou vlhkosťou a kyslosťou Teleso z
ľahkej zliatiny spoľahlivo odoláva vlhkosti a zeminám s akoukoľvek PH - od alkalických zemín až po silnú kyselinu.
Môže dôjsť k stmavnutiu v dôsledku oxidácie, ale to neovplyvní účinnosť.
Aj keby ste náhodou zavreli zariadenie lopatou, bude to maximálne poškriabanie.

Ochrana pred zrážkami
Skrutkovacie veko, ktoré spoľahlivo skrýva elektronické "vnútornosti" a navyše slúži ako indikátor, ak ste zabudli na zariadenie z hadov, a na jeseň, pred prvým mrazom, bude potrebné zariadenie nájsť, odstrániť a poslať do stodoly na zimné uskladnenie.


rodent repellent - plasice.sk

Odpudzovače zvierat, hmyzu, vtákov
Plašič kún a hlodavcov,
Vibračné odpudzovač plašič krtkov
Účinná zbraň pre odpudzovanie hadov
Široký výber renomovaných odpudzovačov
Deramax odpudzovače hlodavov
Výroba plašičov od od market.sk

 víac...

 

rodent scare

Zariadenia na plašenie ...

Ultrazvukovým signálom odpudia hlodavce z objektu a preventívne ho chránia.
Na premnožené potkany a myši už otrava nezaberá: Čo pomôže ?

Odpudzovače myší, kún, potkanov, mačiek, psov, vtákov, krtov, hrabošov
Zbavte sa moskytov, múch, ôs, sršňov a iného obtiažneho lietajúceho hmyzu pomocou našich vysoko kvalitných elektronických zariadení.
Tovar skladom. Vyrobené v EU.

A bird scarer is any of a number devices designed to scare birds, usually employed by farmers to dissuade birds from eating recently planted arable crops. They are also used on airfields to prevent birds accumulating near runways and causing a potential hazard to aircraft.


 víiac...

Odpudzovač hadov:

We are your protection against interception, watching or scaring animals:

www.market.sk - all that you can not buy elsewhere

www.sigint.sk - intelligence - capture signals PROFI
www.alibaba.sk - conspiracies, discovery, marketing material.

www.plasice.sk - Everything goes and flies - scare
www.projammer.eu - the field of RF jamming

www.rf-protection.com - EMC and RFI Shielding

www.jammeraudio.com - listening microphones and audio recorders

www.lasermicrophone.eu - laser audio surveillance

www.elidefire.info - automated fire extinguishing

POTKAN HNEDÝ (Rattus norvegicus)

Je to hlodavec z čeľade myšovitých. Žije v cca 200 členných kolóniách s hierarchickým usporiadaním. Samička vrhá 3 – 5 krát do roka po 4 až 10 mladých. Dožívajú sa približne 2 roky. Je to všežravec, čas pre vyvíjanie aktivity je najmä v noci. Vyskytuje sa v blízkosti chovov domácich zvierat, vody, v kanáloch, na smetiskách, v skladoch, pivniciach – v blízkosti potravy. Je pre neho príznačný kanibalizmus slabších jedincov.

POTKAN TMAVÝ – (Rattus rattus)

Nazývaný aj potkan tmavý, živí sa predovšetkým rastlinami. Pomerne slabo sa rozmnožuje. Samička vrhá 4 krát ročne po 5-10 jedincoch. Pre človeka nie vždy predstavujú nebezpečenstvo.

KRYSA VODNÁ (Rattus terrestris)

Jej telo dosahuje dĺžku až 172 mm a chvost 80-100 mm. Váži okolo 100 g. Má lesklú, hnedú srsť. Požiera korienky a zelenou časťou rastlín. Pre človeka nie je krysa nebezpečná, avšak predsa je zaradená do zoznamu škodcov a to z dôvodu, že obhrýza korene ovocných stromov, čím pácha rozsiahle ekonomické škody.

MYŠ DOMOVÁ (Mus musculus)

Je to cicavec, dospieva za 2 mesiace, do roka vrhá 4 až 6 krát po 6 až 9 mladých. Živí sa prevažne rastlinnou potravou, najmä semenami. Nepohrdne však ani kúskom mäsa, či syru. V prípadne zanedbania deratizácie je pre tento druh príznačný obrovský populačný rozmach. Myš patrí do radu hlodavcov, žijúcich synantropne.

HRABOŠ POĽNÝ (Microtus arvalis)

Je to hryzec. Má vysokú rozmnožovaciu schopnosť. Samička máva 7 krát do roka 3 – 15 mláďat. Hraboš prenáša viac ako 20 druhov ochorení. Žije na poliach a v záhradkách, kde spôsobuje škody na nadzemných častiach a koreňoch rastlín. Hraboše žijú v norách, ktoré sa snažia zamaskovať. Okrem chemickej a mechanickej deratizácie má aj prirodzených nepriateľov (jastrab, sokol, sova, lasica, líška, mačka domáca).

Kuna - Srsť: Hladká hnedá srsť pri chvoste a končatinách sfarbené do čierna
Kuna Lesná a Kuna Skalná, pričom práve Kuna Skalná ustupuje Kune Lesnej. Kuna všeobecne je exoantropné zviera, čo znamená, že ľudské obydlie nie je jej prirodzeným domovom. Obvykle udržuje viac pelechov, podobne ako líška, pričom využíva práve to, ktoré sa jej zdá z pohľadu obstarania obživy a bezpečnosti najlepšie. Sprievodným javom kuny ako neželaného nájomníka sú exkrementy, rozhryzená strešná izolácia a lomoz. Prítomnosť kuny so sebou prináša najmä škody ekonomického charakteru, samozrejme za istých okolností môže byť aj prenášateľom rôznych vírusových ochorení. Ako sa však zbaviť kuny? Na každého jedinca platí iný spôsob. My odporúčame nastraženie pascí, do ktorých bude Kuna vlákaná. Po odchyte sa kuna nemusí okamžite likvidovať, stačí ju zaviesť minimálne 20 km od miesta odchytu a vypustiť ju do lesa, ktorý je jej prirodzený domov.